כל המקומות הכשרים בארץ ובעולם
יקב בנימינה - KOSHER ONLY

Skip links

X
אנא מלא פרטים
X
דיווח על טעות

יקב בנימינה הוקם ב-1952 ע"י יוסף זלצר שקרא לו "אליעז", ע"ש בנו שנפל במלחמת השחרור. לפני כן הקים במקום הברון רוטשילד מפעל בשמים. אח"כ ארגון "ההגנה" חפר סליק-נשק מתחת לבניין.

כיום היקב שייך לקבוצת יזמים בראשות חברת "חצי חינם". היינן הראשי הוא יפתח פרץ שמפיק יינות משובחים ביותר, יחד עם יינות זולים במחירם ועדיין טובים מאד.

מרכז המבקרים של היקב שוכן במבנה ההיסטורי שהוקם בשנות ה-30 ע"י אנשי הברון ובו אפשר לסייר ביקב, לשמוע הרצאות ולהשתתף בסדנאות יין יותר מקצעויות.

 

יינות ממלצים:

סדרת "אבני החושן" היא הסדרה היוקרתית של היקב. יין ה"יהלום", הוא ללא ספק יהלום, היין הטוב ביותר שמופק בסדרה. יין יהלום – 2012, הוא משובח בעיקר בגלל האפקט הקטיפתי שהוא מותיר בחיך, בגלל שהוא לא כבד ובעיקר שהוא מותיר רושם מאד אלגנטי. זה יין שיתאים מאד לארוחות מהודרות עם אוכל בשרי מושקע.

לא רק יינות "משובחים ויוקרתיים" תמצאו ביקב, אפשר בקלות רבה להנות גם מהסדרות היותר "עממיות" וזולות כמו סדרת "יוגב" שהיא אולי סדרת היינות הכי "תמורה לכסף" (VFM) הנמכרת בארצינו. נסו גם את ה"רוזה גנאש", יין קליל, בעל מתקתקות ידידותית להפליא, שיתאים אפילו לארוחת חומוס, חריימה או געפילטע-פיש. שהם כידוע מנות קשות מאד, עד בלתי אפשריות, להתאמה ליינות.

תוכן קולינרי ישראלי איכותי
powered by foody

Reader Interactions

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *